שומר טינה 2021 לצפייה ישירה

שומר טינה 2021 לצפייה ישירה

סוכנות להעברת כסף במשאיות ממוגנות סוחרת את שירותו של פטריק היל, מאבטח מסתורי, לאחר שמשאית שלהם נשדדה על ידי קבוצת שודדים אלימים. המאבטח, לוחם וצלף בעל כישורי חיסול יוצאי דופן, הוא סוכן חשאי סמוי שמתכנן כבר זמן רב את הנקמה ברוצחים של בנו. כאשר קבוצת אנשי צבא לשעבר מתכננים לשדוד את משאיות הכסף, תכנית הנקמה של פטריק ומשימתו לאבטח אותן מצטלבות, והעניינים מסתבכים

סוכנות העוסקת בהעברת כספים במשאיות ממוגנות שוכרת את שירותו של מאבטח מסתורי, פטריק היל, לאחר שמשאית שלהם נשדדת על ידי קבוצת שודדים מקצועיים. המאבטח, לוחם וצלף בעל כישורים יוצאי דופן, הוא מאפיונר ותיק, שמתכנן כבר זמן רב את הנקמה ברוצחים של בנו. כאשר קבוצת אנשי צבא לשעבר מתכננים לשדוד את משאיות הכסף, תוכנית הנקמה של פטריק יוצאת לדרך.

יש רשימה ארוכה של להיטים הוליוודיים המתבססים על סרטים צרפתיים שאיש לא זוכר, כולל בצרפת עצמה, כך שאיש מן הצופים בסרט האמריקאי גם לא זוכר או מודע לכך שמדובר ברימייק. דוגמה טובה לכך היא להיט הענק “שקרים אמיתיים” בכיכובו של ארנולד שוורצנגר, המבוסס על קומדיה צרפתית נשכחת למדי שיצאה מעט לפניה.

שומר טינה 2021 ישירה

כעת, לרשימה הזו מצטרף “שומר טינה”, שעלה בישראל בסוף השבוע האחרון. מדובר בעיבוד דובר אנגלית לסרט צרפתי בשם “Le convoyeur”, שיצא בצרפת ב-2004 ולא הותיר חותם בינלאומי מיוחד. הבמאי שלו, ניקולה בוקריף, עלה לכותרות מחדש לפני שש שנים בהקשר אחר – סרטו “תוצרת צרפת” חזה באופן מצמרר את מתקפת הטרור שזיעזעה את פריז בנובמבר 2015, והפך לאחד הסרטים הגנוזים היחידים בתולדות התעשייה הצרפתית העכשווית, אבל זה כבר סיפור אחר, עליו תוכלו לקרוא כאן.

כך או כך, “שומר טינה” משעתק את עלילת הסרט המקורי והרבה מקלישאות הז’אנר. גיבורו, כמיטב המסורת של הסוגה, הוא “גבר מסתורי”, המתחיל לעבוד כמאבטח של משאיות ברינקס, וכבר בפעם הראשונה שמישהו מנסה לשדוד מהן כסף, מצליח לקצור את השודדים בדיוק כירורגי ובקור רוח בלתי נתפס. עם הזמן, מתגלה האמת מאחורי האישיות החידתית שלו, ואנו מבינים כיצד טיפח את המיומנויות האלה, למה בחר לעבוד כמאבטח מן השורה ואיזו טינה בדיוק הוא שומר.

שומר טינה 2021

במקור כיכב אלבר דופונטל, שסרטו האחרון “שלום ולא להתראות” פתח לא מזמן את פסטיבל הקולנוע הצרפתי בסינמטקים, ויעלה בהמשך בארץ. בגרסה הזו, מחליף אותו ג’ייסון סטיית’ם, אחד מכוכבי האקשן הפוריים של דורנו. בצידו אפשר גם למצוא שמות כמו ג’וש הרטנט וסקוט איסטווד (הבן של קלינט, וחתיך עוד יותר ממנו) ומאחורי המצלמה עמד גאי ריצ’י, במאי עם קריירה לא צפויה ולא אחידה שנעה מקלאסיקות מודרניות כמו “סנאץ'”, דרך פרויקטים מסחריים מפתיעים לטובה כמו “אלאדין” ועד שלל כישלונות תמוהים.

סרטי אקשן עם סטיית’ם הם תת-ז’אנר בפני עצמו, ו”שומר טינה” מתגלה כאחד הטובים שעשה בחייו, אם לא הטוב שבהם. זה גם אחד הסרטים המוצלחים מבית היוצר של ריצ’י, ובכלל אחד מלהיטי האקשן המשובחים של השנים האחרונות. צפיתי בו כשעלה באמריקה לפני כחודש, והתמוגגתי. עד כמה הוא טוב? לו היה מדובר במותחן צרפתי משנות השישים, היו מגדירים אותו כיצירת מופת ועושים לו מחוות בסינמטקים.

שומר טינה לצפייה ישירה

אמנם, בתחילה התסריט נראה שגרתי למדי, והוא גם כה מפותל עד שקשה לעקוב אחרי מהלכי העלילה, אבל עם הזמן הסרט צובר תאוצה – ממש כמו המכוניות המהירות שסטיית’ם נוהג לנהוג בהן בלהיטיו. הוא הולך ומשתפר ובסופו של דבר מגיא לשיאו במערכה אחרונה מסחררת, שעונה על הסטנדרטים הגבוהים ביותר.

אם יש בית ספר לבימוי סצינות אקשן, הרי שאפשר וראוי ללמד בו את העבודה של ריצ’י כאן – היא לאות ולמופת. סטיית’ם, מצידו, מצליח לגלם הן את המסתוריות של הדמות והן את נטירת הטינה שלה, בלי ליפול למניירות ובלי לייצר נוכחות לא נעימה. שחקני המשנה מצוינים גם כן ואפילו התסריט, שנראה בתחילה כנקודת התורפה של הסרט, הולך ומתגבש באופן רהוט ומשכנע.

(ביקר 594 פעמים, 17 ביקורים היום)