היהודי החדש פרק 2 לצפייה ישירה

היהודי החדש פרק 2 לצפייה ישירה

גורי אלפי יוצא למסע תיעודי כדי לחקור את מערכת היחסים בין היהודים הישראלים לאחיהם, היהודים האמריקנים. מערכת יחסים אוהבת ומחבקת, אבל לפעמים גם חשדנית ומתנשאת. גורי ינסה לענות על השאלה האם אנחנו עדיין “עם אחד”, או שהענפים בעץ היהודי המשותף שלנו צמחו כה גבוה ורחוק זה מזה, עד שכבר ניתן להבחין בגזע המשותף.
גורי מסביר במסעו את היחס של מדינת ישראל והמפעל הציוני ליהדות ארה”ב, וביחס לאותה סוגיה עונה על השאלה – “בתחרות” שבין ישראל (מדינת היהודים) לריכוז היהודי השני בגודלו בעולם – מי יהודי יותר ומי פחות? בנוסף, מציג גורי איך בארה”ב שומרים על חיים יהודים מלאים כאשר הדת מופרדת מהמדינה.
במהלך המסע פוגש ומראיין גורי דמויות מרתקות, בניסיון להגדיר את גבולותיה ודמותה של יהדות ארצות הברית. בין השאר הוא נפגש עם מנהיגות יהודיות מרתקות, כמו הרבנית אנג’לה בוכדייל (ראשת הקהילה הרפורמית הגדולה ביותר בארה”ב), והשופטת הפדרלית החרדית הראשונה, רחל פרעייר.
גורי נפגש גם עם בארי וייס (עורכת לשעבר בניו יורק טיימס), המוהלת אמילי בלייק, חבורת צעירים שהקימו מרכז תרבות יהודי באמצע אתר סקי, קהילת מהגרים יהודים שהגיעה מאיראן, יהודים שחורי עור, קומיקאים יהודים, וזוג צעיר שהחליט לעשות עליה.

 

(ביקר 76 פעמים, 1 ביקורים היום)