אמריקה: הסרט 2021 לצפייה ישירה

אמריקה: הסרט 2021 לצפייה ישירה

“אמריקה: הסרט”
שנה – 2021
איכות – WEBRip 1080p.
דירוג: IMDb לסרט – 5.7.
תרגום מובנה.
ז’אנר – אנימציה, אקשן, הרפתקאה.
תקציר👇
סרט אנימציה פרוע קומי למבוגרים על המהפכה האמריקנית. ג’ורג’ וושינגטון חובר לידידו חובב הבירה סמואל אדמס כדי להילחם בבריטים – ומפגין מיומנות מפתיעה במסור חשמלי.

אמריקה היא יבשת-על המשתרעת לכל אורך כדור הארץ. היא מתוחמת על ידי אוקיינוס הקרח הצפוני בצפון, האוקיינוס השקט במערב והאוקיינוס האטלנטי במזרח. הקצה הדרומי שלה, ארץ האש, נמצא מצפון לחוג האנטארקטי. כלולים בה גם איים רבים, בהם גרינלנד והאיים הקריביים.

נהוג לחלק את יבשת-העל לשתי יבשות: אמריקה הצפונית (שנכללת בה אמריקה המרכזית) ואמריקה הדרומית.

יש המחלקים את היבשת מבחינה תרבותית לאמריקה הלטינית – הכוללת את המדינות ששפתן ספרדית, פורטוגזית או צרפתית; אנגלו-אמריקה – הכוללת את ארצות הברית וקנדה דוברות האנגלית; והמושבה הדנית גרינלנד.

אמריקה: הסרט 2021 לצפייה ישירה

השם “אמריקה” הופיע לראשונה בשנת 1507 על גלובוס ובמפה גדולה שנוצרה על ידי השרטט הגרמני מרטין ולדזמילר. ספר נלווה מסביר שהשם הוא על שמו של אמריגו וספוצ’י, שהגיע לדרום אמריקה אחרי כריסטופר קולומבוס. הסברה המקובלת גורסת כי איגרתו של וספוצ’י, “העולם החדש”, זכתה לפופולריות רבה באירופה ודרכה נודע לוולדזמילר כי התגליות הגאוגרפיות במערב אינן הודו או אסיה, כפי שטען קולומבוס, אלא יבשת חדשה. אף על פי כן, יש הגורסים כי לווספוצ’י עצמו הייתה תרומה לקריאת היבשת על שמו. בעוד שמקורות מסוימים טוענים שהוא לא היה מודע לשימוש הרחב שנעשה בשמו כדי לתאר את הארץ החדשה, הרי שאחרים מחזיקים בדעה שלפיה הוא המציא סיפור לפיו הוא יצא ל”מסע סודי” מערבה וראה אדמה בשנת 1491,

כשנה לפני קולומבוס. אחת מטענותיהם של שוללי גרסה זו היא שיש בה בעיה טכנית, מכיוון שכל מקומות היישוב שנקראו על שם אישים בעידן התגליות נקראו על פי שם המשפחה של האיש, ולא על פי שמו הפרטי (קולומביה, איי קוק ועוד), ואילו הייתה היבשת נקראת על שמו- היא הייתה אמורה להיקרא: “וספוצ’יה”, ולא: “אמריקה”[1]. מה גם שוולדזמילר עצמו לא ציין זאת כעובדה, אלא כסברה, ואף החליף את השם ל”טֶרָה אִינְקוֹגְנִיטה” במפת העולם שכתב אחר כך, בשנת 1513) ייתכן והטעות השתרשה בציבור עוד יותר בעקבות הסרט: “מעבר לאופק-1492”, שבו מוצג טקס שנערך כביכול בחצר המלוכה הספרדי, ובו ניתן הקרדיט לווספוצ’י, ולא לקולומבוס.

אמריקה 2021 לצפייה ישירה

קיימות טענות נוספות לגבי מקור השם. אפשרות אחת, שהעלה אלפרד הוד, בעל חנות עתיקות מהעיר בריסטול באנגליה, הייתה שמקור השם “אמריקה” הוא שמו של ריצ’רד אמריק, סוחר מבריסטול, שככל הנראה היה המממן העיקרי במסעו של ג’ון קאבוט (שמו האנגלי של הימאי האיטלקי ג’ובאני קאבוטו) לאי ניופאונדלנד בשנת 1497, שנתיים לפני שווספוצ’י הניח את כף רגלו על אדמת יבשת אמריקה. התאוריה גורסת שהטיה מסוימת של שמו של אמריק הופיעה במפה בריטית העתיקה,

שממנה לא נשארו עותקים. לפי טענה אחרת, שהועלתה לראשונה בשנת 1875, מקור השם “אמריקה” הוא במחוז בשם “אמריקֶה” (Amerrique) בניקרגואה. במחוז, הרווי בזהב, ביקרו גם אמריגו וספוצ’י וגם כריסטופר קולומבוס. לפי התאוריה, וספוצ’י נתן את השם מאוחר יותר ליבשת שגילה.

 

(ביקר 465 פעמים, 4 ביקורים היום)